Tekoucí Vltava takhle v únoru…

Nalákáni skvělou předpovědí počasí jsme vyrazili opět směr Upper Orlík. Při nasedání bylo 12°C, z přehrady Kořensko nám pouštěli 30 kubíků vody za vteřinu, tedy asi dvakrát víc, než minule. Sešlo se nás nakonec asi 15 lodí.

V Kořensku

Prohábka mezi Karlovkou a Kořenskem viditelně pokračuje.

u ústí Karlovky

Při průtoku 30kb voda šlajsnou Nového mlýna mírně protéká, ale na sjetí lodí to není. V týdnu pustili i šplouch 50kb, to už muselo šlajsnou valit slušné množství vody.

Mírně tekoucí šlajsna na Novém mlýně

Naši kajakáři (a jeden kanoista) si projeli nezahrazenou štěrkovou propustí. Dokonce i krysa se urodila…

Nový mlýn
Pod Novým mlýnem

Za slunného počasí měla plavba úplně jinou náladu než minule, kdy bylo pod mrakem. Při vyšším průtoku plavba rychleji ubíhala, ale zas byly zalité některé peřejky a i šlajsna na jezu Rejzíkov byla zalitá a mnohem krotší.

Skalní kaplička Rejzíkov

Horní Lipovsko – tady někde byl následující jez za Rejzíkovem. Tady někde se topil Vojtěch Lanna a další lidé, když se nepodařil průjezd šífu šlajsnou. Nedaleko je na památku této události na skále vztyčený litinový kříž.  Více o této historii ztřeba ZDE. 

Horní Lipovsko

Pak už jsme jen se svižným proudem který i tady tekl až 6km/h dojeli k Podolsku. Teklo to prakticky až k mostu. Přistáli jsme a výletu byl konec. Trasa z Kořenska do Podolska má 18km a dá se v pohodě ujet za 4 hodiny, když se člověk nikde nefláká.

Podolák

No a konečně tady je takové video shrnutí, od startu v Kořensku přes sjezdy jezů po Podolák.

Chobotnice

2 odpovědi na “Tekoucí Vltava takhle v únoru…”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..