Singl maraton 2022

Celkem narychlo jsem vyhlásil zkušební první ročník Singl maratonu pod heslem „Každej za svý!“. Ale i tak se přihlásila řada borců.

Konečně příležitost ukázat, co je ve vás, když vás nebude zdržovat ten druhej mamlas, se kterým jezdíváte na závody. Stejně se celou cestu jen veze, ještě frfňá a vy to za něj musíte vodřít celý.
„Koukni na tu fotku, jak má pádlo nad hlavou – a to ho musím celou cestu vézt.“
„Mám zvedlý pádlo pro záběr, celou cestu jsem vezl já tebe, jen tam ležíš na pádle.“
„Dyť tam vepředu celou cestu jen fotíš, nebo svačíš!“
„Musím občas dobrat kalórie, abych tě s tvojí váhou do toho cíle dotáh!“
Takové rozhovory slýcháme, nebo čítáváme po závodech i od předních borců. Ale tomu je teď konec. Respektive je příležitost učinit tomu přítrž a ukázat si hů is hů, neboli kdo je ten namakanej a kdo se jen veze.

V pátek večer jsme se sešli v Malé Skále ve vodácké ubytovně pořádající agentury Sundisk. Krom vyjasňování detailů závodu, dobrého jídla a pití jsme se věnovali zejména hudbě.


Ráno jsme si po snídani klasicky přebrali lodě – jednotně krátké Samby.  Vody sice za poslední týden připršelo, ale i tak jsme si k nóbl vlastním  pádlům přibrali radši i pádla z půjčovny na mělčí úseky.  Vyfasovali jsme startovní čísla a proběhl výklad trati.

Jelikož před námi ležela nejistá budoucnost, nechali jsme se ještě naposledy všichni vyfotit u závodních strojů, totiž lodí.

Vzhledem k tomu, že areál Žluté plovárny je umístěn těsně nad prvním a sjízdným jezem na trati, tak jsme popojeli o kousek výš těsně nad lávku aby to bylo j jezu dál a startovní pole se stihlo roztáhnout. Z lávky se ozval i startovní povel.

A již odstartováno a závodníci se vrhli na trať.

Jez v Malé Skále trochu prověřil schopnosti vést Sambu v singlu a i trošku míchal pořadím, ale pro celkový výsledek závodu nepodstatně.
Od startu a i za jezem se na domácím hřišti dostal do vedení Martin Bauer z pořádající agentury.
Později se na čele závodu zformovala čtyřčlenná skupina, kde se vedení střídalo.
Jez v Dolánkách nám přichystal mírné překvapení, protože poté, co byla zdrž nedávno zcela vypuštěna přes pravý vakový jez a obtokové rameno, tak ani teď nedosahovala hladina plného stavu. Nižší hladina byla způsobená otevřením štěrkové propusti, šlajsny, nebo co to je v levé části jezu. Pod jezem bylo vidět gejzíry vody evidentně se rozrážející o velké kameny. Rozhodně to nelákalo ke splutí.  Přetáhli jsme tedy lodě přes těleso jezu a pokračovali v úprku k cíli. Díky tomu proudu vody, který protékal jezem bylo v původním korytě neobvykle mnoho vody a proud. Normálně jde většina vody dlouhým náhonem tzv. Malou Jizerou do elektrárny.
Tady je unikátní video dále z tratě. Autor měl jen černobílý film, tak se nepovedlo rozklíčovat, který ze závodníků to je.

Jez v Turnově jsme přetáhli přes krytý rybí přechod vpravo.    Za ním už se definitivně i vedoucí skupina roztrhala a zůstal jsem na čele s Tomem Kadlecem.  Dál to prakticky fungovalo že na vodě jsem Tomovi trochu ujel a na přenáškách mně zas předhonil Tom.   Tady je to třeba na fotce pod jezem Přepeře, kde řeku na levém břehu lemuje krásná skalní stěna s visícími girlandami břečťanu.

Kdo dojede do cíle první vůbec nevypadalo jistě, nakonec rozhodl těsně doslova až poslední kilometr.

Cíl byl nad jezem Hněvousice.  Tady na fotce přijíždí druhý závodník.

A tady třetí.
Jak kdo dojížděl, tahali jsme lodě z vody, převlékali se do suchého, zdělovali si dojmy z trati a posilňovali se připraveným cílovým občerstvením. Po příjezdu posledního závodníka jsme vše dobalili a přesunuli se zpátky na Malou Skálu do areálu Žluté plovárny, kde proběhlo vyhlášení.

Originální medaile nakonec dostali všichni účastníci. Protože uznání si zaslouží každý, kdo se na tu trať odhodlal a splul ji ve slušném čase.

No jako jo, někdo to vyhrát musel a pozvaní  lépe disponovaní borci tentokrát neměli čas.  Tak snad příště. Tady jsou celkové výsledky.

Umístění Závodník celkový čas
1 Honza Chobotnice Bašta 04:26:00
2 Tomáš Kadlec 04:27:57
3 Pavel Vrba 04:40:49
4 Martin Bauer 05:06:43
5 Josef Rychtar – Buchťák 05:17:52
6 Luboš Brandýský 05:35:13
7 Martin Štěpánek 05:52:10
8 Josef Škůrek 05:52:45

Ne jen frekventovaný úsek z Malé Skály do Dolánek, ale celá trasa závodu vede krásnou řekou a závod singlů je solidní výzva. Takže doufám, že na start příštího ročníku, který se bude konak 6. května 2023 se nás postaví co nejvíc a že to bude závod jak řemen.  Zapiště si to do kalendářů hned, ať to neprošvihnete. Místo konání bude stejné, tedy start ze Žluté Plovárny na Malé skále.  Těšíme se na vás.
Závěrem bych ještě chtěl poděkovat za organizaci a super servis agentuře Sundisk.

Chobotnice

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..