Zvedání kánoe pro přenášení

Tady je popsaný a hlavně ukázaný, jak zvihat loď. Pravda s Cedrofkou je to jednodušší, ale Prospector už je slušně velká ikdyž pravda pořád ne kovíjak těžká deblovka. Jde to i s laminátovou Vydrou a podobnejma loděma, pokud maj aspoň nějakej šprajc uprostřed. ¨Případně správnej šprajc na nošení, neboli jho-yoke se dá objednat ZDE. S plastovejma loděma je to na uvážení síly jedince, mně by to asi rozpláclo na zem. Tenhle způsob nošení je hodně pohodlnej, řekl bych že při troše tréningu je šikovnější než nosit loď ve dvou za konce. Dá se tak přenýst všechno na jeden zátah. Podle mne to má cenu od desítek metrů výš. Ale dají se tak ujít i kilometry. Samozřejmě žádnej šlágr, já osobně nerat nosím batohy, bolí mne ramena. Ale když už to musí být a člověk nemá kolejda, nebo na ně není terén, tak je to hodně praktický.

Tady jsem zdvihal kánoe těžkou asi 31 kilo. Prospector z materiálu Royalex, vyrobený firmou Nova craft. Stejnej grif, důležitá je dynamika a  pomoct tomo tou nohou, jen tak rukama bych to nevytáhl.

8 odpovědí na “Zvedání kánoe pro přenášení”

 1. Jelikož takhle přenáším plastovky , tak bych neřekl , že loď kopnu stehnem , ale spíš z polohy ještě dnem kolmo na stehno pokčením nohy kolenem vpřed následovaným švihem pánve vpřed a zároveň ramenem horní ruky vzad uvedu tělo do rotace , která mi pomůže dostat loď nad hlavu . Snad jsem se v tom moc nezamotal , lépe to vysvětlit nemohu .

  1. Tak přesložitý to asi neni, ale protojsem dělal vídeo, který řekne hodně. A zbytek je řek bych stejně o tom dostkrát si to vyzkoušet a dostat to do paže.

 2. Attachment

  Mad Riverovou, která má 32 kilo si takhle zvednout netroufám. Postavím loď na bok, sednu na bobek vedle lodi mezi přední sedačku a šprajc (yoke), záď nechám na zemi, příď překulím na sebe, posunu šprajc na ramena a zvednu se. Nošení už je pak snadné.

  1. Já bez problémů zvedám všechny plastovky co mají šprajc uprostřed a zvedal jsem takto i vytuněnej Kursk 44 kg bez šprajcu s nošením na hlavě opřenou o bobík klečení . Jen to musí být vyvážený . Taková Tydra mě překvapila nevyvážeností . Taky takhle nosím a zvedám Sambu 4,5 , ale tam mám nadstandartně udělanou prostřední sedačku , kterou si opřu za krk

  2. Já se necejtm rozhodně jam nějakej vzpěrač, spíše naopak, ale royalexovýho Prospectora 64Lbs/29kg zvedám. Nejvíc je to o tý fázi z nohy na ramena, aby to bylo dynamický a síla tak akurát. Možná natočim ještě jedno vídeo s touhle lodí. Jinak samozřejmě neni to dogma jak zvedat loď. Důležitý je podle mně že se ty naše kocábky takhle daj nost aniž by se člověk oddělal. Já teď šel 4 kiláky, nakonec změřeno z mapy a byl jsem rát že mám tuhle možnost nosit pohodlně.

   1. Možná nejseš vzpěrač , ale zdatnej určitě ano 4 kiláky jsou slušná porce i na lehkou loď . Pro mě je důležitý , že si takhle dovedu zvednout a donést naložit sám každou loď na zahrádku auta . Než jsem se to takhle švihem naučil , tak jsem to rval silou , až jsem měl mnohdy pocit v zádech , že na tu vodu ani nepojedu .

    1. Já to zvedám jen napůl. Se špičkou na zemi. Pak netahám celou váhu lodi najednou. Klíčový mi přijde to otočení na bok přes stehno. Na stehně to opřu zase zpátky špičkou o zem, dotočím a vlezu dovnitř. Na ramena si to už jen doklopím.

  3. Teď jsem doplnil vídeo s těžšim většim Prospectorem. Ale neni to jediná cesta. Láďa kterej točil to vídeo zas zdvihal ne celou loď, bral to tak v přední třetině a pak si pod šprajc zacouval. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..