Wielka Siła – Cross Maraton na Pilicy 115km

Ahoj,

nějak jsem na netu zavadil o článek o maratonu na polský řece Pilica. 115 kiláků, to už je slušná porce, tož jsem si řekl že by to stálo za to.  Jelikož informace o maratonu jsou jen na Facebooku a v polštině, tak jsem se rozhod dát sem souhrně informace co vim. My už máme plný šestimístný auto, ale co vim tak jede ještě řada dalších borců z Čech, Moravy i Slezska.

1)  termín – Kwiecień – to je polský název pro měsíc Duben. (Takový malý apríl od Poláků) Tedy závod je 6. dubna,  Na místo srazu a noclehu (skautská/YMCA základna v Kurnędz ) je potřeba dojet do 22. hodiny v pátek 5. dubna a prezentovat se.  Lodě na vlek pořadatele budeme vázat už v pátek večer. Samozřejmě se doporučuje mít s sebou nějaký šráky na vázání.  Odtud se vyjíždí hromadně autobusem v 4:30 na start do Przedborz.  Start je 6. dubna v 6 ráno.

2) přihlašování a tak: Čísla účtu pro mezinárodní platbu pošlu na vyžádání. Během března je startovný 200 zlotých, v dubnu 250zlotých, ale na duben bych převod peněz neodkládal. Ubytování, pokud by někdo chtěl se dá objednat na e-mailu crossmaratonpilica@gmail.com, viz text v polštině dole. No a hlavně je potřeba se přihlásit do závodu. To se dělá na formuláři zde. Je potřeba navolit klasicky jméno, kategorii, potom ještě tričko – velikost a jestli občerstvení masité, nebo vegetariánské. Pokud se jede ve dvoumístný lodi, tak přihlášku posilaji oba a startovný platí oba. V přihlášce se pise jmeno parťáka, aby vas spárovali.
Aby byly vyhlášený výsledky kategorie, je potřeba aby bylo v kategorii aspoň 5 lodí. Takže potřebuju aby se přihlásili ještě nějaký singlíři.

Slovníček základních pojmů:
Kwiecień = Duben !!!
Nazwisko ´= Příjmení
Imie = jméno
Miejscowość zamieszkania = bydliště
Kod pocztowy = PSČ
Posiłka bezmięsna = bezmasé občerstvení
Koszulka = trrrričko
Ksywka = přezdívka
Pesel = rodné číslo
Pagaj = pádlo
Wyscig = závod
Kanu = kánoe
Szukac = hledat
Szukam twoj pagaj = hledám tvoje pádlo
Zachód = západ
Polnoc = sever.
Plynać = plout
Meta = cíl

3) Trasa – Przedbórz – Domaniewice, 115km. Aby závodník mohl pokračovat dál v závodě, je potřeba projet kontrolama v časovym limitu.
-Sulejów – 1PK – 44km – 7h (13:00) (průměr 6,3km/h)
-Tomaszów Mazowiecki – 2PK – 73km – 9h (15:00, průměr 8,1km/h )
-Domaniewice -cíl- 115km- 14h (20:00, průměr 8,2 km/h)
Když závodník nestihne limit, může pokračovat dál, ale organizátor pak neručí za odvoz z cíle. Skončit se dá i na kontrolách, odkud by měl být zajištěn odvoz. Z uvedenejch průměrů potřebnejch pro dosažení limitu je zřejmý že se počitá s tim že po ránu se jen tak rozpádlujem a k polednímu a odpoledne se do toho pořádně opřem. Tady je článek z loňska s přehledem dosaženejch časů v jednotlivejch kategoriích.

4) do závodu nebudou vpuštěný rychlosťáky – lodě pro rychlostní kanoistiku. Většina závodníků jede na mořákách, větší magoři i na jinejch lodích. Ouzký speciály jako Cedrofka II. nebo Tripper byly uznaný za dostatečně turistický.

5) řeka: Pilica je typická nížinná řeka, dejme tomu že může připomínat střední Lužnici. Nicméně nejsou tam jezy, takže to dost teče. A meandruje. Někde za půlkou trasy je přehrada, jejíž vzdutí je dlouhý 18 kilometrů, přehradu (hráz)  je potřeba přenést. Nějaký zevrubný informace o řece jsou na Raft.cz. Na netu se dá dohledat pár článku v češtině o turistickym splutí Pilici. Limit na dobrou plavbu by mělo bejt 140cm na vodočtu Sulejow.

tady nějaký videa ze startu:

Tady vídeo z cíla na 115km. I na tom videu je vidět že ikdyž je ta řeka v rovině, tak celkem teče.

Kilometráž zde: http://www.kajaki-elko.pl/UserFiles/File/mapa.pdf

6) Kudy jet? Na Mapy.cz je časově skoro stejně dlouhá (na km delší) varianta jih https://mapy.cz/s/3pqIo, pak varianta sever https://mapy.cz/s/3pqIf, nakonec dvě varianty brod nejkratší a o hloupejch dvacet minut delší, zato o 80km kratší. https://mapy.cz/s/3pqIu      https://mapy.cz/s/3pqIxMůžem to dát přelouskat při startu (automobilovym)  do Waze. Zkušenost je ta, že s loděma po dálnici oproti časovýmu plánu nic nenajedem, po D1 už vubec ne. Takže variantu jih bych přinejmenšim pro obyvatele Prahe a okolních vesnic zavrrrhnul. Kdežto po okreskách se dá na štrece nadject oproti plánu solidní rezerva, navíc tam bejvá lepší kochačka než na dálnicích. Takže bych byl pro některou variantu brod, ale netrvám na tom.

7) Souhrn informací co jsou o akci v polštině, maj to trochu zmatený, tak jsem se snažil vytahat z toho to nejpodstatnější a přeložit.  Kdyby bylo ještě něco nejasnýho, nebo jsem něco zvoral, piště ptejte se v komentářích.

Maraton kajakowy na Pilicy dedykowany szerzeniu wiedzy o autyżmie „Wielka Siła” na trasie na trasie Przedbórz-Sulejów-Tomaszów Maz.-Domaniewice, 115km
VI Cross-Maraton na Pilicy Wielka Siła 115km
Ogólnopolskie Mistrzostwa w Ultramaratonie KajakowymI. INFORMACJE PODSTAWOWE
1. Impreza dedykowana szerzeniu wiedzy o autyźmie.
2. Wyścig na dystansie 115km dla wszystkich tych, którzy mają waleczne serce i twardą (…) 
3. Data imprezy 05-07 kwietnia 2019r.
4. Data wyścigu 06 kwietnia 2019r, na trasie Przedbórz – Domaniewice.
5. Wyznaczono dwa punkty kontrolne, na których uczestnicy muszą się zweryfikować.
6. Limity czasowe liczone od dokładnej godziny startu to:
-Sulejów – 1PK – 44km – 7h
-Tomaszów Mazowiecki – 2PK – 73km – 9h
-Domaniewice -meta- 115km- 14h
 
 

Witamy, pełny regulamin, informator i link zgłoszeniowy wkrótce.

Impreza dla każdego, kto ma waleczne serce i twardą ****
Chcesz pokonać własne słabości? Wszystko siedzi w głowie… Możesz więcej niż Ci się wydaje!
Każdy pokona trasę do Sulejowa, a to już dystans maratonowy!
Masz ambicje pościgać się z najlepszymi Długolami w Polsce (i nie tylko) przymierz się i trenuj do startu na 115km!
Zapraszamy wszystkich!
Impreza ma na celu łączyć i turystów i wyczynowców i samotników i podróżników i spływowiczów i sportowców wszelkiej maści.
Oczywiście wszystko w duchu zdrowej rywalizacji w duchu fair play!

Data imprezy: 5-7 kwietnia 2019r
Komandor: Dariusz Łapiński 602-136-398
Sędzia Główny: Małgorzata Bychowska 530-201-111

Wszystko po staremu, tylko baza jest w innym miejscu (co oznacza późniejszy wyjazd na start + imprezę komandorską na wielkiej sali balowej z tańcami dla co poniektórych „wreszcie“).
Strworzymy dla Was wszystkie kategorie startowe dla kajaków i kanu jedno i dwuosobowych pod warunkiem zgłoszenia się i wystartowania co najmniej 5 osad w danej kategorii.
TAK! Kategoria K1 lub/i K2 też będzie w miarę potrzeb. Ze względu na bezpieczeństwo, nie dopuszczamy kanadyjek (wyczynowych).

Wyścig w dniu 6 kwietnia 2019r na rzece Pilicy od Przedborza do Nowego Miasta nad Pilicą – dystans 115 km; wyjątek T1-Kobiet, T2-Kobiet, T1-Kanu, T2-Kanu – wyścig do Tomaszowa Mazowieckiego.

W razie wielu zgłoszeń w danej kategorii przewidujemy podział ze względu na wiek uczestników na w miarę równe części. Tak tej pory dzieliliśmy T1-M z ponad 70 osad na T1-Masters, T1-Senior i T1-M.

Dwa punkty kontrolne, na których można się posilić i w razie potrzeby zakończyć wcześniej trasę będą utworzone w Sulejowie i Tomaszowie.

Oczywiście będzie prowadzona klasyfikacja indywidualna w danej kategorii, drużynowa, oraz dodatkowo open, na dystansie 115 km.

Wpisowe zaksięgowane do 28 lutego 2019r wynosi 150 zł.
W tytule przelewu koniecznie trzeba podać IMIĘ I NAZWISKO UCZESTNIKA.
Wpłat prosimy dokonywać na nr konta w mbanku:
26 1140 2004 0000 3202 7586 6633
Organizator PHU Dariusz Łapiński.

Od 01 do 31 marca wpisowe wynosi 200 zł.
Od 01 kwietnia wpisowe wynosi 250 zł.

Noclegi i baza imprezy to YMCA w Kurnędzu – Gmina Sulejów.
Mamy do dyspozycji 18 domków (z łazienkami) 6 osobowych bardzo fajnych, zadbanych.
Cena 35zł osobodoba.
W razie potrzeby będą uruchamiane inne domki.

Wpłata za nocleg jest jedyną formą rezerwacji. W tytule przelewu prosimy o podanie nazwisk nocujących i przesłanie informacji na crossmaratonpilica@gmail.com.
Numer do wpłat na noclegi w YMCA:
Mbank 96 1140 2004 0000 3902 7599 5010

O kolejności kwaterowania w domkach lepszych i pozostałych decyduje tylko i wyłącznie data zaksięgowania wpłaty. Prosimy nie dzwonić „po znajomości“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..